5 מיתוסים נפוצים על הליך השתלת שיער

הליך השתלת שיער הוא בין ההליכים המוצלחים שמשנים את החיים באופן עקבי, בתחום טיפולי שיקום יער לאחר נשירה או דילול שיער.

הליכי השתלות שיער של היום מניבים תוצאות טבעיות ביותר, כאשר הם מבוצעים על ידי צוותים מיומנים. יחד עם זאת, קיימים מספר מיתוסים בכל הנוגע להשתלות שיער, שחשוב להיפטר מהם.

  1. תוצאות השתלת שיער מחזיקות מעמד לנצח

זהו מיתוס נפוץ, ולמרות שתוצאות הליך השתלת שיער נשארות לטווח הארוך מאוד, ברוב המקרים, לאחר עשר, עשרים או שלושים שנים גם השיער המושתל מתחיל לנשור, ולמרות שרוב השיער נשאר, לא כל הזקיקים שמושתלים נשארים במקום.

קיימות סיבות רבות לנשירת שיער מושתל. ראשית, שיער תורם לא תמיד עמיד לחלוטין בפני התקרחות אצל כל הגברים. האמת היא שלחלק מהגברים יש מעט מאוד התקרחות באזור התורם שלהם, בחלק האחורי של הקרקפת, ואצל גברים אחרים הדילול ניכר באזור התורם לאורך זמן.

חוץ מזה, חשוב לבחור רופא שבוחן בקפדנות את השינויים החיסוניים והפיזיולוגיים שמתרחשים בשערות לאורך זמן, לאחר הליך השתלת שיער.

  1. אין ויכוח ששיער מושתל נשאר לטווח הארוך, אבל:

זה נכון במקרים רבים של ביצוע הליך השתלת שיער אצל גברים ונשים, אבל לא בכל המקרים. רוב ההליכים מניבים תוצאות שנשארות לטווח הארוך אצל גברים רבים, אבל חלק מהשערות המושתלות נעלמות אט אט במשך עשרות שנים אצל חלק מהגברים.

  1. יש צורך במפגש אחד לביצוע הליך השתלת שיער

מהרגע שמתחילה התקרחות גברית או דילול שיער אצל נשים, התהליך מתקדם. נכון שהתקרחות אנדרוגנטית יכולה להיפסק או להאט לתקופה של חודשים עד שנה-שנתיים, אבל התקרחות אנדרוגנטית, מעצם הגדרתה, אינה נעצרת.

כל מי שעובר הליך השתלת שיער חייב להניח שהשיער הקיים באזור ידלל לאט לאורך זמן. אם המטופל מתחת לגיל שלושים, עליו להניח כי ככל הנראה יהיה צורך בביצוע השתלת שיער נוספת כדי לשמור על המראה הנוכחי בגילאי חמישים ושישים.

  1. הליך השתלת שיער הוא תמיד הצלחה מסחררת

ברוב המקרים, הליך השתלת שיער מניב תוצאות מוצלחות, ולכן הוא פופולרי! עם מועמדות מתאימה להליך, וצוות מיומן, סיכויי ההצלחה גבוהים. למרבה הצער, השתלת שיער לא תמיד מסתדרת בהצלחה כפי שאפשר לקוות. אין מנתח השתלת שיער מנוסה בישראל או בטורקיה שיכול לקבוע כי מעולם לא היה לו מטופל שלא קיבל את התוצאות המצופות.

הסיבות לכישלון הליך השתלת שיער מגוונות למדי, אבל נעות בין העדר הקפדה לאחר הניתוח, כמו עישון, או מחלות קרקפת מורכבות, או לגורמים שקשורים למיומנות המנתח והצוות המקצועי שמטפלים בשתלים. לפעמים הסיבה המדויקת אינה ידועה, ומצב זה נקרא גורם X.

  1. הליך השתלת שיער נמשך יום אחד

הליך השתלת שיער אכן נמשך יום אחד, אבל פרק הזמן מהניתוח למועד בו המטופל חוזר לשגרה נמשך בין כמה ימים למספר חודשים. זמן ההחלמה בפועל משתנה בין המטופלים ובהתאם לגודל הניתוח.

 

חכו! אל תפספסו את המאמרים המקצועיים שלנו

השתלת שיער בטורקיה בשיטת DHI

  תחום השתלות השיער עובר בשנים האחרונות מהפכה עולמית ולא מפסיק להתפתח. כך גם בישראל. זה הזמן שלכם לקבל את מראה השיער שתמיד רציתם. תוכלו

תחליף הויאגרה הטוב ביותר בישראל ללא מרשם

  בסוף שנות התשעים חברות פארמה החלו לפתח תרופות המטפלות בבעיות בתפקוד המיני ומשיגות תוצאות אפקטיביות. הופעת התרופות כדוגמת הויאגרה גרמה למהפכה בטיפול בהפרעות התפקוד

איתור נזילות בעזרת גז מהו?

נזילות בצנרת עלולות לגרור לצרה צרורה, בפרט כאלה שנמשכות זמן מה והספיקו ליצור גם נזק היקפי. למרבה הצער אין חסינות מפני דליפות ונזילות ושום חומר

פתרונות לנשירת שיער

לכולנו יש תקופות בהן השיער שלנו נושר יותר מאשר באופן נורמלי. השאלה היא מה מוגדר בתור נשירת שיער ומהם הפתרונות הקיימים לנשירת שיער. הבעיה מוכרת

טיפול להצמחת שיער

סובל/ת מנשירה חמורה? התקרחות או בעיה אחרת הקשורה למצב השיער שלך? כבר שנים שאת/ה מחפש/ת פתרון לשיפור מראה השיער? על טיפול להצמחת שיער שמעת? עם