טיפולים חדשניים לעידוד צמחית שיער: מ-PRP ועד השתלות שיער

להצעת מחיר שאי אפשר לסרב:

תוכן עניינים

אובדן שיער הוא נושא שמטריד אנשים רבים, הן נשים והן גברים, בכל רחבי העולם. למרבה המזל, בשנים האחרונות פותחו טיפולים חדשניים שמספקים פתרונות יעילים לעידוד צמיחת שיער ומניעת התקרחות. במאמר זה נסקור שלושה מהטיפולים המובילים: PRP, השתלת שיער בישראל ואת האופציה להשתלת שיער בטורקיה.

טיפול PRP לעידוד צמיחת שיער

PRP (Platelet-Rich Plasma) הוא טיפול חדשני העושה שימוש בדם הנלקח מהמטופל, ממנו לוקחים את הפלזמה העשירה בטסיות. במהלך הטיפול, מזריקים את הפלזמה לאזורי הקרקפת הדלילים בשיער, כדי  שהטסיות יעודדו את תאי השיער לצמוח ולחדש את עצמם.

הטיפול ב-PRP מתאים לאנשים הסובלים מנשירת שיער מוקדמת או התקרחות חלקית. מחקרים מצביעים על כך שהטיפול יכול לשפר משמעותית את צפיפות השיער, לעבות את השיער הקיים ולעודד צמיחה מחודשת. יתרון נוסף של PRP הוא שהוא טבעי ובטוח לשימוש, מאחר שהחומר המוזרק מופק מגוף המטופל עצמו. בנוסף, שימוש בPRP- לא מותיר צלקות או חתכים.

טכניקות להשתלת שיער

מלבד PRP, קיימות טכניקות להשתלת שיער. מדובר בפתרון כירורגי המיועד לאנשים הסובלים מהתקרחות מתקדמת. בתהליך זה, רופא מומחה מוציא זקיקי שיער מאזורים עשירים בשיער (כגון העורף) ומשתיל אותם באזורי הקרקפת הדלילים. קיימות שתי שיטות עיקריות להשתלת שיער: FUE (Follicular Unit Extraction) ו-FUT (Follicular Unit Transplantation).

שיטת ה-FUE נחשבת למתקדמת יותר, מאחר שהיא כרוכה בהוצאת זקיקי שיער בודדים והשתלתם בנפרד, מה שמוביל להחלמה מהירה יותר ופחות צלקות. שיטת ה-FUT כוללת חיתוך רצועת עור מהאזור התורם והוצאת הזקיקים מהרצועה, אך היא עלולה להשאיר צלקת.

איך זה בעצם עובד?

  • שיטת השתלת שיער FUE כוללת חילוץ זקיקי שיער בודדים מהאזור התורם באמצעות אגרוף בקוטר 1 מ"מ, מה שמונע היווצרות צלקות גלויות. התהליך מתחיל בגילוח האזור התורם והרדמה מקומית, ולאחר מכן חילוץ הזקיקים ללא שימוש באיזמל או תפרים. הזקיקים שחולצו נבדקים ומופרדים ליחידות בודדות לצורך ההשתלה באזור המקריח. לאחר ההליך, מטפלים באזור התורם להבטחת החלמה מהירה. השיטה לא נחשבת לפולשנית וזמן השיקום קצר.
  • השתלת שיער בטכניקת FUT (Follicular Unit Transplantation) כוללת הסרת רצועת עור עם זקיקי שיער מהאזור התורם, לרוב מהעורף ומצדי הראש, והפרדת הזקיקים ליחידות שיער בודדות. התהליך מתבצע על ידי טכנאים מיומנים, ולאחר מכן משמרים את הזקיקים בתמיסה מיוחדת המגנה עליהם ומכינה אותם לשתילה באזורים המקריחים. הצלחת ההשתלה תלויה בטיפול נכון ועדין בזקיקים, שמונע פגיעה בהם ויצירת תנאים הולמים עד ההשתלה. יתרונות השיטה הם טיפול מהיר וזול יותר עם כמות זקיקים גדולה יותר.

השתלת שיער בטורקיה: יעד פופולרי ל-PRP ומגוון שיטות נוספות

בשנים האחרונות, טורקיה הפכה ליעד פופולרי לביצוע השתלות שיער במגוון שיטות, כולל PRP. בזכות המחירים הנוחים והטכנולוגיה המתקדמת. בטורקיה פועלות מרפאות רבות המתמחות בהשתלת שיער לגברים ומניעת התקרחות, ומציעות טיפולים ברמה גבוהה עם צוותים מיומנים ומתקנים חדישים.

מעבר לכך, רבים מהמטופלים מדווחים על שירות אדיב ומקצועי במרפאות בטורקיה. איכות הטיפול גבוהה במיוחד בשל התמחותם של הרופאים והטכנאים בתחום זה, והמרפאות משתמשות בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בשוק.

מניעת התקרחות וטיפוח השיער

יש מקרים בהם ניתן לנקות בצעדי מנע, כך שטיפולי PRP או השתלת שיער יהיו פשוטים יותר בעתיד. זאת מכיוון שמניעת התקרחות וטיפוח השיער חשובים לא פחות מהטיפולים עצמם. צעדים אלו כוללים שמירה על תזונה מאוזנת ועשירה בוויטמינים ומינרלים, הימנעות מחשיפה לשמש ישירה ולמוצרים כימיים מזיקים, ושימוש בשמפו ומרכך מתאימים. בנוסף, ישנם תכשירים ותרופות המיועדים לעידוד צמיחת שיער ולמנוע נשירה, כמו מינוקסידיל למקרה של התקרחות תורשתית ופינסטריד.

 

המאמר נכתב באדיבות וינקלר קליניק

 

להצעת מחיר שאי אפשר לסרב:

לוגו השתלת שיער בישראל
Picture of Hair Power
Hair Power

חברת HAIR POWER – ייעוץ בהשתלות שיער היא בין החלוצות בישראל בתחום השתלות השיער
החברה זיהתה את הצורך של אנשים המבקשים לבצע השתלת שיער, במידע מקצועי ומסחרי, שיבטיח להם גם הצלחה של הפרוצדורה עצמה וגם שהשיער החדש בראש לא ירוקן להם את הכיס במכנסיים. HAIR POWER לא רק מייעצת לכם, אלא מארגנת עבורכם את התהליך כולו. למעשה, אפשר להתייחס לחברת HAIR POWER – ייעוץ בהשתלות שיער כאלה מרכז שמאגד בתוכו שורה ארוכה של גורמים מקצועיים המבצעים השתלות שיער וביכולתכם לבחור את הגורם המתאים לכם ביותר על בסיס הייעוץ וההכוונה שאתם מקבלים במרכז.

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!