הצמחת שיער

מהי הצמחת שיער ומהם הדרכים שבהן ניתן לטפל בנשירת שיער והתקרחות

בימינו אנשים רבים סובלים מנשירת שיער בחלקים מהראש או בכולו, מצב של דילול השיער והקרחות. תופעה זו הינה תוצר של כמה מרכיבים כמו גנטיקה, אורך חיים ותזונה. בנוסף אנשים הסובלים מנשירת שיער חווים ירידה בביטחון העצמי הן נשים והן גברים, אך תופעת נשירת השיער שכיחה יותר אצל גברים.

הצמחת שיער הינו תהליך שדורש מהמטופל תשומת לב לפרטים ודבקות במטרה במיוחד בתקופה הראשונה, זאת אומרת שככל שתתמיד יותר ותישמע לתדרוך ולדרך הטיפול , כך תראה תוצאות טובות יותר ובזמן קצר יותר. מטרת התהליך היא לעצור את נשירת השיער ולגרום לשיער שלך לצמיחה מחודשת על ידי טיפול נכון בקרקפת והזנת הגוף במרכיבים הנכונים להצמחת השיער. תהליך הצמחת השיער נחשב להליך פשוט מבחינה רפואית ולא כולל ניתוחים או טיפולים כואבים אלא התמדה ורצון מצד המטופל לקחת חלק פעיל בתהליך.

אנשים רבים הסובלים מנשירת שיער פונים לפתרון של נטילת תרופות דוגמת פרופסיה שבין היתר מונעת זרימה של DHT ( נסביר בהמשך) וגורמת להפסקת הנשירה והתחלה של הצמחת שיער אצל חלק מהמטופלים, מה שלא מספרים לכם זה על תופעות הלוואי שנגרמות משימוש בטרופות אלה, תופעות כמו ירידה משמעותית בחשק המיני, תחושת דיכאון ועייפות ובמקרים מסוימים השמנה.

הדרך להצמחת השיער עוברת בהבנה כי השיער צריך מספר מרכיבים כדי לצמוח מחדש, "משטח גידול" (קרקפת) נקי ומטופח, זרימת דם תקינה לכל האזורים בראש ו"אוכל" (ויטמינים ותרכובות טבעיות שונות) שיגביר את קצב הגדילה של השיער. בעזרת טיפולים שונים, ביתיים יומיומיים וטיפולים שמבוצעים בקליניקה אפשר להגיע לתוצאות משמעותיות מאוד בקצב צמיחת השיער וללא שום ניתוח או הליך מורכב וכואב. קצב גדילת השיער והפסקת הנשירה יהיו תלויים במידת הביצוע של התהליך ע"י הפציינט וההתמדה, רק שילוב כוחות ותקיפת הנשירה בכמה מוקדים שונים יכולה להוביל להצמחת שיער בזמן קצר ולטווח ארוך.

כמו שאמרנו הצמחת שיער תלויה גם ב"אוכל" שהוא הוויטמינים שהגוף שלנו דורש להצמחת שיער, ויטמינים כמו : ויטמין B, ברזל, אבץ, אומגה 3, ויטמין D. כל אלה הוכחו מדעית כמשפעים בקשר ישיר או עקיף על קצב הצמחת השיער שלנו, עובי ואורך השערה. בנוסף יש חשיבות רבה לחומרים שאנו חופפים איתם את הראש ויש להקפיד על תכשירים טבעיים ככל הניתן וללא חומרים כימיים אשר יכולים להוביל להתקרחות.

זרימת הדם לקרקפת הינה חיונית מאוד להצמחת שיער ואנו יכולים להבחין שהנשירה וההתקרחות יתחילו בעיקר באזורים ה"מתוחים" בראש כמו המפרצים, אזורים שבהם ישנה זרימת דם מוקטנת וזקיקי השיער מתקשים לצמוח ולגדול בהם, עיסוי או דיקור קל של הקרקפת יעילים בהזרמת הדם לאזור ומגבירים את קצת הצמחת שיער באזורים אלה.

הידע וההבנה שלנו בגורמים לנשירת שיער ובדרכים המומלצות להצמחת שיער הביאו אותנו לשילוב בין טיפול חיצוני לפנימי שיפסיק את הנשירה ויגביר משמעותית את קצת הצמחת השיער.

נתחיל באבחנה של המטופל וקצב נשירת השיער שלו, לאחר מכן המטופל יקבל הסבר וייעוץ מקצועי והערכת זמן הטיפול ודרכי הטיפול, הייעוץ יכול להתבצע אצלנו בקליניקה וכן בשיחה טלפונית עם אחד ממומחי השיער שלנו.

חשוב להבין – יש דרך אחת להגיע לשיער מלא ובריא והרבה תלוי גם בך. מידת ההשקעה והרצינות שלך יתבטאו בתוצאות ובזמן שלקח לך להגיע אליהן ( הטובים מגיעים ממש מהר), תהליך הצמחת שיער הוא ריצה למרחקים ארוכים ולא עוד טיפול שיאבד מהאפקט שלו אחרי שנה או שנתיים, הידיעה שהצמחת שיער דורשת טיפול ורצינות גם מצדך הם כבר שלב ראשון וחשוב בתהליך ואם אתה עדיין פה אז כנראה שאתה רוצה ומאמין שאתה יכול להצמיח את השיער בחזרה.

אז למה אתה מחכה ? למד עוד על הטיפולים הביתיים 

המוצרים שלנו