נשירת שיער

כל מה שרצית לדעת על נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה בימינו, יותר ויותר אנשים בעיקר גברים סובלים משיער דליל וכן נשירת שיער כבר בגילאים מוקדמים של אמצע שנות ה 20, בעבר נשירת שיער הייתה נחלתם של הדור המבוגר ורק אנשים בגילאים מתקדמים היו חווים נשירת שיער, כיום המצב שונה ואלמנט הגיל כמו שאמרנו הופך פחות משמעותי.
נשירת שיער זוהי תופעה שנגרמת ומושפעת ממספר גורמים בחיינו :
נשירת שיער גנטית – אחת מהסיבות היותר מוכרות לנשירת שיער בקרב צעירים זוהי גנטיקה, זאת אומרת שאם בגנים מסוג זה נמצאים במשפחה רוב הסיכויים שתחווה נשירת שיער כבר בגיל צריך, השפעה זו קשורה למידת הרגישות של אותו מטופל להורמון ה DHT והפסקת הנשירה תלויה בהצלחת החסימה וצמצום הורמון זה.
נשירת שיער ממחלות עור – שיער בריא מצריך קרקפת נקייה ובריאה, במקרים של הצטברות עודפי שומן, קשקשים או פסוריאזיס יש סיכוי גבוה שהאדם יחווה גם נשירת שיער מוגברת.
נשירת שיער מחוסר זרימת דם – על מנת להצמיח שיער חדש יש צורך שתהייה זרימת דם תקינה ורצופה, שיבושים בזרימת הדם יגרמו להפסקת הצמחת השיער וכן לנשירת שיער מוגברת, תופעה זו יכולה לקרות בעקבות בעיות אורתופדיות או מלחצים נפשיים, כמו כן חסימת כלי הדם בצורה כזו או אחרת תביא גם לירידה בצמיחה והאצת הנשירה.
נשירת שיער כתוצאה מתזונה לקויה – אנשים רבים אשר לא מקפידים על תזונה מלאה בוויטמינים סובלים מנשירת שיער בעקבות כך, תזונה לקויה ולא מאוזנת מגבירה את קצב נשירת שיער ותצריך טיפול בנשירת שיער.

נשירת שיער – ממה כדאי להימנע ?

כמו שהסברנו קודם נשירת שיער יכולה להיגרם ממספר סיבות מרכזיות ולכן כל טיפול שאנו מבקשים לבצע על מנת לעצור נשירת שיער צריך להיות לאחר אבחנה מדויקת של הגורם שבגללו אותו מטופל חווה נשירת שיער.

אבל בכל זאת ישנם מספר דברים שרצוי להימנע מהם וידוע שיכולים להגביר נשירת שיער והם:

1) ידוע שצביעת השיער גורמת לפגיעה בחלבון קרטין שאחראי על סיב השער ומאיצה נשירת שיער במקרים של צביעות חוזרות.

2) חפיפת שיער נכונה יכולה למתן נשירת שיער ועל כן עלינו לשים לב שאנו חופפים את השיער במידה הנכונה, זאת אומרת שאנשים בגילאי ה 20 יחפפו בדרך כלל כל יום ועם התקדמות הגיל נוריד את כמות הפעמים שאנו חופפים על מנת להאט נשירת שיער .

3) ייבוש השיער צריך להתבצע עם המגבת בצורה של טפיחות ולא משיכה של המגבת על השיער, פעולה זו מושכת ותולשת את השערות החלשות וגורמת נשירת שיער מואצת.

4) תזונה מאוזנת ומלאה בוויטמינים תאט נשירת שיער ותעזור לשמור על שיער בריא, יש להרבות באכילת ירקות ולהימנע כמה שאפשר ממזון מעובד. אנו מאוד ממליצים כחלק מהטיפול המקיף לטפל בנשירה ולגרום להצמחת שיער מחדש גם על ידי נטילת וויטמינים לשיער, שימוש בוויטמינים תוך כדי הטיפול שאנו מציעים להצמחת שיער יגרום להאצה של אפקטיביות הטיפול והשגת תוצאות בזמן קצר יותר.

תזונה מומלצת לשיער

נשירת שיער – כיצד ניתן לטפל ?

נשירת שיער הינה תופעה שבהחלט אפשר לטפל בה, יש לבצע אבחנה ולאתר את הגורם המרכזי שמשפיע על נשירת שיער וכך נוכל להמליץ על דרך הטיפול הטובה ביותר.

במקרה של נשירת שיער על רקע גנטי ישנם דרכי טיפול רבות אשר שילוב בניהם יובל להפסקת נשירת שיער ואף הצמחת שיער מחדש, כל זאת יכול לקרות ללא ניתוח או הליך פולשני וכל ידי טיפול טבעי וביתי.

בבסיס הרעיון עלינו לגרום להזרמת דם סדירה וטובה לאזור הקרקפת על מנת למנוע נשירת שיער, ישנם מספר דרכים להאיץ את זרימת הדם לאזור זה.

בנוסף עלינו לדאוג שבגופנו ישנם הוויטמינים החיוניים להפסקת נשירת שיער והצמחת השיער מחדש, שמירה על תזונה נכונה יכולה להאט משמעותית נשירת שיער ולעודד הצמחת שיער חדש.

נשירת שיער – מה אנחנו מציעים ?

על ידי טיפול משולב שחברתנו מציעה תוכל לגרום להפסקת נשירת שיער וזאת ללא כל הליך ניתוחי פולשני, הטיפול מסובב על " תקיפה" של כמה מוקדים במקביל והם:

  • ראשית עלינו לבצע ניקוי יסודי לקרקפת על מנת להכין " משטח עבודה " סטרילי שיוכל להצמיח שיער חדש בבוא העט.
  • לדאוג להזרמת דם סדירה לכל אזורי הקרקפת, זאת בכדי למנוע נשירת שיער ולעודד צמיחה מחודשת של שיער.
  • חייבים לשמור על הימצאות של וויטמינים החיוניים להפסקת נשירת שיער , חשוב לדעת שוויטמינים אלה יעזרו לשיער חדש לצמוח, הם בעצם מה שמזין אותו .
  • מתן תרכובת שמנים ייחודית וטבעית לשיער שתפקידה למנוע נשירת שיער שמקורה בשיער יבש וכמובן לעודד צמיחת שיער חדש על ידי טיפול בשמנים אתרים פעילים.

שילוב של מספר הטכניקות בצורה הנכונה ובמקביל תוביל אותך לתוצאות מדהימות ובזמן קצר משחשבת, חשוב לומר שהטיפול תלוי הרבה גם ברצון המטופל לשינוי והתמדתו.

לכן שאל את עצמך האם אני רוצה לגרום להפסקת נשירת שיער והצמחת שיער חדש ומוכן לעבוד בשביל זה ?

אם התשובה חיובית אתה כבר בדרך הנכונה, אנחנו פה בשביל לעזור לך לעשות את זה.