מינוקסידיל

תמיסת מינוקסידיל

מינוקסידיל, מינוקסי או רייגן הינו תכשיר בעל החומר הפעיל מינוקסידיל ונועד לטיפול מקומי בנשירת שיער מסוג גנטי ( אלופציה אנדרוגנטית ) וכן מעודד צמיחת שיער מחודשת.

איך פועל מינוקסידיל

תפקידו של תכשיר מינוקסידיל הינו הרחבת כלי הדם וגירוי של זקיקי השערה לצמיחה, אך השפעות המשמעותיות שהתכשיר משיג עדיין בגדר שאלה משום שתרופות אחרות בעלות אותן השפעות אינן גורמות לצמיחת שיער, מינוקסידיל כאמור כן מצליח לגרום להפקת הנשירה וצמיחת שיער חדש.

מינוקסידיל על גרסאותיו

מינוקסידיל היה תכשיר מוגן בפטנט שתוקפו פג בשנת 2001, מרגע זה פותחו גרסאות שונות למוצר מינוקסידיל בידי חברות שונות ומחירן היה נמוך יותר. התכשיר מינוקסידיל משווק בישראל גם בגרסתו המקורית רייגן אך הגרסה הנפוצה ביותר של מינוקסידיל היא תכשיר מינוקסי 5% שמכיל כאמור ריכוזיות של 5% חומר מינוקסידיל פעיל והוכח כיעיל בהפסקת נשירת השיער והצמחתו מחדש. 

מינוקסידיל מינוקסי קיים בשתי גרסאות , הראשונה בעלת 2% ריכוז מינוקסידיל פעיל ומיועדת בעיקר לנשים החוות נשירת שיער באזורים בקרקפת, וכן גרסה נוספת בעלת 5% ריכוז מינוקסידיל פעיל שמיועדת לטיפול בנשירת שיער בקרב גברים. את התכשיר מינוקסידיל ניתן להשיג גם בצורת קצף או בצורתו המקורית כנוזל.

אפקטיביות מינוקסידיל

מינוקסידיל נבדק בלא מעט מחקרים שעד כה מצאו כי התכשיר בעל ריכוזיות מינוקסידיל 5% אפקטיבי ב 80% מהמקרים בהם קיימת נשירת שיער ותרם להפסקתה, וכן עודד צמיחת שיער מחודשת ב 50% מהמשתמשים.

מינוקסידיל – אופן השימוש

את התכשיר מינוקסידיל נוזלי יש למרוח בצורה ישירה על הקרקפת בתדירות של פעמיים ביום ובמינון של 1 מ"ל, מומלץ לבצע החדרה של החומר מינוקסידיל על ידי עיסוי הקרקפת. פעולה שתאיץ את השפעת מינוקסידיל היא הרחבת כלי הדם וזרימת הדם לאזור הקרקפת על ידי שימוש ברולר או במכשיר לייזר רך שמבצעים פעולות אלה, חשוב להשתמש בשיטות אלה מספר שעות טרם מריחת מינוקסידיל.

מינוקסידיל – מי יכול להשתמש ?

קיימות סיבות שונות לנשירת שיער ולכן לפני מריחת מינוקסידיל והתחלת טיפול עלינו לבדוק האם מינוקסידיל אכן מתאים לטיפול בסוג נשירת השיער שלנו. מינוקסידיל יעיל בעצירת נשירה על רקע תורשתי גנטי ומתאים לטיפול בגילאי 18-65 שסובלים מסוג נשירה זה. מינוקסידיל יעיל לטיפול גם לגברים וגם לנשים, מינוקסידיל 2% לנשים, מינוקסידיל 5% לגברים.

מינוקסידיל – תופעות לוואי

במקרים נדירים מינוקסידיל גורם לתופעות לוואי של גירוי הקרקפת, אך חשוב לציין כי מינוקסידיל הינו תכשיר הנמכר ללא מרשם רופא וזאת משום שהסיכוי לתופעות לוואי כתוצאה משימוש הן מאוד נמוכות ואפשר לומר כי מינוקסידיל הינו תכשיר בטוח לשימוש.

מינוקסידיל – תוצאות

במידה ומטופל ישתמש אך ורק בתכשיר מינוקסידיל הוא צפוי לראות תוצאות מסוימות רק לאחר 4 חודשים של שימוש רציף, אך במקרה והשימוש במינוקסידיל הוא רק חלק אחד מטיפול מקיף להפסקת נשירה והצמחת שיער המטופל יראה שינוי ושיפור משמעותי במצבו הרבה קודם. אנו מאמינים כי מינוקסידיל הוא רק חלק קטן מהפעולות שניתן לעשות על מנת להפסיק את הנשירה ולהצמיח שיער מחדש.

הטיפול שאנו מציעים כולל שילוב של חומר פעיל מינוקסידיל כשלב אחד מסדרת טיפולים מלאה, שאר הטיפול כולו מתבסס על שימוש בחומרים טבעיים בלבד.

מינוקסידיל - שאלות ותשובות נפוצות

שאלה : האם מינוקסידיל יעיל לכל סוג של נשירה ?

תשובה: לא, יש לבצע אבחנה של סוג נשירת השיער טרם שימוש במינוקסידיל.

שאלה : האם מינוקסידיל גורם לקרקפת רגישה ?

תשובה : לא , אין שם הוכחה כי מינוקסידיל גורם זאת.

שאלה : האם מינוקסידיל משפיע על צבע השיער ?

תשובה : מינוקסידיל אינו גורם לשום שינוי בצבע השיער.

שאלה : האם אפשר להרטיב את השיער לאחר שימוש במינוקסידיל ?

תשובה : מומלץ לחכות שעתיים לאחר מריחת מינוקסידיל וזאת על מנת לתת לחומר להיספג בקרקפת.

שאלה : האם אפשר למרוח מינוקסידיל על שיער לח ?

תשובה: מומלץ למרוח מינוקסידיל על שיער יבש לחלוטין.

שאלה : מה תהייה ההשפעה אם אשכח למרוח מינוקסידיל מספר ימים ?

תשובה : מינוקסידיל הינו תכשיר בעל השפעה בשימוש רציף ועל כן מומלץ לשמור על שימוש יומיומי לקבלת תוצאות מיטביות.

שאלה : כמה זמן עליי להשתמש במינוקסידיל ?

תשובה : מינוקסידיל מומלץ כל זמן שקיימת נשירה ויש רצון להפסיקה, הפסקת השימוש תגרור חזרת נשירה בקצב כלשהו.

שאלה : האם מינוקסידיל יכול להשפיע על חלקים אחרים בגופי ?

תשובה : ישנם מספר מקרים של מטופלים אשר דיווחו על צמיחת שיער קטנה באזורים מסוימים בפנים לאחר השימוש במינוקסידיל, לכן חשוב להקפיד על מריחה מדויקת של התכשיר.