טיפול PRP לשיער

טיפול PRP

טיפול PRP הינו טיפול לא קונבנציונאלי שנועד להילחם בשיער דליל ובעל השפעה ישירה על צמיחת שיער, PRP מבוסס על טיפול בפלזמה עשירה בטסיות.

למי מתאים טיפול PRP לשיער ?

הטיפול מתאים לנשים וגברים עם שיער דליל שרוצים לשמור על השיער שלהם.

הטיפול הוא זריקה שתשפיע על חיזוק זקיקי השיער שלכם, בנוסף לכך זקיקי שיער רדומים יתחילו לצמוח מחדש, השיער שלכם יהפוך להיות יותר בריא ויישמר לאורך שנים.

תהליך הטיפול יכול לשמש לאנשים הסובלים מאלופציה אראטה אצל נשים וללא שום קשר לסוג וצבע השיער. שיעורי ההצלחה במקרה זה הם גבוהים באופן קריטי ולכן הם גם נותנים תוצאה מוצלחת על הטיפול של מחלות הקשורות לשיער, טיפול זה יעיל גם בכל הקשור להתקרחות מטבולית, ההשפעה העיקרית של הטיפול תיעשה בהדרגה ותפתור את בעיית האלופאציה.

איך עובד טיפול PRP לשיער ?

לוקחים דגימת דם מהמטופל שעוברת תהליך סחרור ( צנטריפוגה) במבחנה יחד עם ג'ל שתפקידו להפריד את תאי הדם האדומים , לאחר תהליך זה ישנה אפשרות לייצר פלאזמה מעושרת שאותה מזריקים לעור הקרקפת. הטיפול מתבצע בהרדמה מקומית לפני הזרקת הזריקה, לאחר שעה של הזריקה הפלזמה של מתחילה לפעול וכך הזקיקים הופכים להיות בריאים יותר, חזקים יותר ושומר על צבע השיער המקורי.

כמה טיפולי PRP לשיער אצטרך לעשות ?

את השפעות הטיפול אפשר לראות כבר לאחר הטיפול הראשון, כמות הטיפולים ותדירותם נעשית יחד עם הרופא ובהתאם לרצון המטופל. בדרך כלל מדובר על סדרה של 3-4 טיפולים ולאחר מכן טיפול משמר אחת לתקופה מסוימת שתלויה בקצב הנשירה ורצון המטופל.

מהו זמן ההשפעה של טיפול PRP לשיער ?

תשובה לשאלה זו היא מאוד אינדיבידואלית משום שכל מטופל יגיב אחרת לטיפול PRP ולכן לא ניתן לתת תשובה סבירה לשאלה זו.

מהם תופעות הלוואי והסיכונים בטיפול PRP לשיער ?

בשנים האחרונות טיפולי PRP צברו תאוצה עצומה והם מבוצעים בכל העולם, לטיפול PRP לא מוכרות תופעות לוואי ספציפיות אך יש לשים דגש על המקום שבו עוברים את הטיפול מחשש לזיהום או חוסר סטריליות שידועים כקריטיים בטיפולים פולשניים.

כמה זמן אורך טיפול PRP לשיער ?

טיפול PRP לשיער אורך בסביבות שעה מתחילתו ועד סופו.

סיכום

שיטה זו מונעת אלופציה אראטה בתקופות מוקדמות של התקרחות וניתן לפתור אותה ע"י הטיפול הנ"ל.
זוהי גם שיטה מוצלחת כדי לקדם את היווצרות השיער של אנשים שאינם רואים השפעה ישירה על השתלת שיער שביצעו וסובלים מאלופציה אראטה הכוללת את אובדן כל השיער מהראש.
זוהי שיטה משופרת ואחוזי ההצלחה שלה גבוהים מאוד כאשר מבצעים אותה במהלך השתלת שיער ומומלץ לעשות אותה בשילוב עם ניתוח השתלת שיער.
חשוב לזכור שטיפולי PRP אינם נותנים מענה מלא לבעיית נשירת השיער והם מוצעים כטיפולים משלימים להשתלות או כטיפול מאיץ תוך טיפול מקיף יותר להצמחת שיער, כידוע לנו טיפול זה אינו מספיק על מנת לתת תוצאה משמעותית לאורך זמן.
רוצה לדעת מהם הטיפולים המומלצים והאם כדאי לשלבם יחד עם טיפול PRP ?

מוזמן לקרוא טיפולים להצמחת שיער