השתלת זקן

אחד המרכיבים הקובעים את עלות ניתוח השתלת זקן הוא מספר הזקיקים שהמטופל דורש כדי לעמוד במטרות שלו לשיקום השיער.
עבור אדם הדורש 2,000 זקיקים, העלות של ניתוח השתלת השיער שלהם, יהיה פחות מטופל הדורש 3,000 זקיקים.
ניתוחים הדורשים כמות גדולה יותר של זקיקים לוקחים זמן רב יותר מאשר ניתוחים הדורשים כמות פחותה של זקיקים, לכן העלות של ניתוח מושפעת ישירות.
עם זאת, בניתוחים גדולים יותר, ניתן להשיג הפחתת עלות הממוצעת הכוללת לכל שתל.

איך קובעים את מספר הזקיקים הנדרש

כמות השתלות הנדרשת לניתוח נקבעת על ידי מספר גורמים.
אחד הגורמים הללו הוא גודל השטח או האזורים שדורשים כיסוי. כאשר מסתכלים על גודל השטח הדורש כיסוי, גם נלקח בחשבון הוא מרקם של השיער של המטופל.
החולה, שיש לו שיער עדין, לעתים קרובות דורשים יותר שתלים כדי לכסות את אותו אזור מאשר אלה שיש להם שיער גס. לכן, העלות של ניתוח להשתלת שיער יהיה גדול יותר עבור אנשים עם שיער עדין.
ברגע שיש לנו מושג על כמות ההשתלות הנדרשות כדי לספק את הכיסוי הדרוש, אנו מכן להעריך את אזור התורם של המטופל כדי להבטיח את כמות השתלים הפנויים.
אנו לוקחים בחשבון את רפיון עורו של המטופל באזור התורם ואת אורכו ורוחבו של הרצועה הדרושה.
למרות שמדובר בהערכה מדויקת יותר של הרפיון והרוחב והאורך של הרצועה הנדרשת, ניתן להגיע בצורה טובה יותר לאדם, ראינו כמה אלפי תמונות נשירת שיער באמצעות טופס הייעוץ המקוון שלנו, ולכן ההערכות המקוונות שלנו הן די מְדוּיָק. במקרים מסוימים, לאחר הערכת המטופל באופן אישי (לאחר מתן הערכה מקוונת), אנו מגלים שאנו מסוגלים לחלץ יותר מאשר מה שהאמינו במקור.

איך זה עובד

השתל הוא אשכול טבעי או קיבוץ של שערות (בדרך כלל 1-4 שערות), המכונה גם גם יחידה פוליקולרית.
FUE ניתוח השתלות שיער (Follicular Unit Extraction) כרוך בהסרת יחידות פוליקולריות אלה בנפרד, אחת בכל פעם ישירות מהקרקפת באמצעות מכשיר מיוחד, בעוד FUT (ניתוח רצועה) כרוך בהסרת רצועת רקמת המכילה שיער ולאחר מכן כל יחידת זקיק מוסר בנפרד מן הרקמה או רצועת התורם לאחר מכן.
ניתוח להשתלת שיער בשיטת FUE הוא בדרך כלל יקר יותר  מניתוח בשיטת FUT מכיוון שהוא דורש כמות גדולה יותר של זמן כדי לחלץ את הזקיקים.

לסיכום

השתלת זקן זהו פתרון מצויין לאלה הרוצים להשיג מראה זקן אחיד וטבעי ומאפשר להם להשיג זאת בזמן קצר.
עם זאת יש לבצע אבחנה מקצועית לפני הבחירה לעבור השתלה , עלינו לעשות תיאום ציפיות יחד עם המטופל וכן לבדוק את כל הפרמטרים הדרושים על מנת להגיע לתוצאה מושלמת.
השתלת זקן זהו ניתוח שנחשב פשוט אך יש לשים דגש על המקום בו מבוצע הניתוח ועל מקצועיותו.